Menu

Рід Крушельницькіх

Рід Крушельницьких часово сягає сивої давнини, а географічно прив’язаний до Прикарпаття. Лариса Крушельницька у своїй книзі «Рубали ліс…Спогади галичанки» пише: «Коріння роду Крушельницьких сягає 1395року, коли Володимир Ягайло дав йому шляхетські привілеї. Цей акт був підтверджений у 16ст. «Володислав з Божої милості Король Польський і Литовський і Руський, а також багатьох інших земель господар повідомляємо даним Листом про те, що даємо нашим вірним слугам Івану і Дем’яну, а також їхнім синам, що нам служать, бажаючи від них кращої служби, село в Тустанській волості Крушельницю…». Згодом у Крушельниці виділяються два великі роди – Чулевичі та Ставниковичі. Рід дідуня Лариси Крушельницької походить з перших, рід Соломії Крушельницької – із других.

Ще їхні діди підписувалися: « Крушельницький де Чулевич, Крушельницький де Ставникович. Але ці гілки не раз сходилися через шлюбні зв’язки».

Мали свій герб: « Сас» до якого належить рід Крушельницьких.

Дідусь Соломії - по матері Теодорі був священником о.Григорій Савчинський . Савчинські український шляхетський рід гербу Сулими. Цей герб використовували за часів Речі Посполитої низка шляхетських родин.

2022 © Memorial Museum of Solomiya Krushelnytska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram